Dziś (13.07.2015) udało się zamontować drzwi i podłogę. Obserwatorium w końcu zamknięte.

Prace idą pełną parą , dziś (21.07.2015) udało się zamontować pier. Jest naprawdę solidny : rura stalowa śr=219 mm , ścianka 6 mm , całość waży około 45 kg.

Jak pisałem na początku podłoga w obserwatorium podniesiona jest około 60 cm nad powierzchnię gruntu, co mam nadzieję pomoże w odizolowaniu się od zbierającej się wilgoci oraz przygruntowym przymrozkom , a zarazem powoduje iż budynek jest wyższy przez to mam trochę większe pole obserwacyjne.

Rozwiązanie podłogi wygląda w następujący sposób :

 

Sprzęt astronomiczny w obserwatorium

TELESKOPY ProducentSymbolTypŚrednica [ mm ]Ogniskowa [ mm ]Światłosiła CelestronCPC 9,25SCT2352350f/10 CelestronC6SCT1501500f/10 Explore ScientificAR127/825Refraktor Achromatyczny127825f/6,5 SVBonySV503Refraktor ED80560f/7 Sky Wacher 80/400Refraktor Achromatyczny80400f/5 Sky WacherN 150/750 PDSNewton150750f/5 Sky WacherEvoStar 72 EDRefraktor ED72420f/5,8 Lunt LS60 B1200Refraktor H-alfa60420f/7 ZWOSeeStar 50All-in-One50250f/5 ASTROFOTO ProducentSymbolChipTypRozdz. [ px ]Wiel. matrycy [ mm ]Rozm. pixela [ µm ] ZWOASI 585 MC ProSony IMX585kolor3840 x 2160...

Czytaj więcej ...