Spotkania obserwacyjne

Najpiękniejsze i zawsze zapierające dech w piersiach są obserwacje. To kwintesencja astronomii. Organizuję spotkania obserwacyjne na które oczywiście przywiozę sprzęt obserwacyjny.

W dzień zachęcam do obserwacji Słońca przez specjalistyczny teleskop słoneczny Lunt H-alpha, który umożliwia bezpieczne obserwacje i pokazuje wiele zjawisk zachodzących na Słońcu. Obrazy jakie oferuje ten sprzęt dają niezapomniane wrażenie, a nie ma nic lepszego niż samodzielne i rzeczywiste obserwacje naszej gwiazdy.

Spotkania wieczorne i nocne obejmują pokaz i obserwacje najciekawszych obiektów astronomicznych w zależności od pory roku w jakiej odbywa się spotkanie.

Obserwacje zawsze wymagają wcześniejszej rejestracji (linki w wydarzeniach) ze względu na ograniczoną ilość uczestników. Część spotkań obserwacyjnych jest płatna o czym informacja jest zawsze w opisie wydarzenia. Pierwszeństwo i zniżki w spotkaniach obserwacyjnych zawsze mają moi patroni, dlatego zachęcam do wspierania mojej działalności na platformie patronite.pl.

Zachęcam do wspólnych obserwacji podczas których nie tylko postaram się pokazać aktualne zjawiska na niebie ale i wprowadzę uczestników w samodzielne obserwacje i sposoby ich prowadzenia.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani organizacją takich spotkań obserwacyjnych proszę o kontakt celem ustalenia terminów i warunków ich przeprowadzenia. Proszę pamiętać, że istotnym czynnikiem nie tylko będzie odległość ale i pora roku oraz pogoda i termin, który musi być odpowiedni dla konkretnych obserwacji.

 Najbliższe spotkania obserwacyjne

There are no upcoming events at this time

____________

Zachęcam również do spotkań w formie OnLine, niestety nie są to tak wspaniałe przeżycia jak bezpośrednie obserwacje teleskopowe, ale podczas nich poruszane są tematy, z którymi borykają się osoby jakie rozpoczynają swoją przygodę z astronomią czy obserwacjami.