Spotkania obserwacyjne


Najpiękniejsze i zawsze zapierające dech w piersiach są obserwacje. To kwintesencja astronomii. Organizuję spotkania obserwacyjne na które oczywiście przywiozę sprzęt obserwacyjny.

Obserwacje Słońca w Dobczycach obok Zamku

Obserwacje Słońca w Dobczycach obok Zamku

Kolejny pokaz Słońca w Dobczycach tym razem dla mieszkańców i turystów odwiedzających wzgórze zamkowe w Dobczycach. W klimatycznych okolicznościach obok...
Czytaj dalej
Obserwacje Słońca teleskopem Lunt 60

Obserwacje Słońca teleskopem Lunt 60

W dniu 1 maja 2024 odbyl się pokaz i obserwacje Słońca przez teleskop słoneczny Lunt 60 na Rynku w Myślenicach....
Czytaj dalej
“Noc Spadających Gwiazd” czyli Perseidy 2023

“Noc Spadających Gwiazd” czyli Perseidy 2023

W nocy z 12 na 13 sierpnia 2023 r. obok Zamku w Dobczycach zebrała się grupa około 40 osób  na...
Czytaj dalej
1 2 3

W dzień zachęcam do obserwacji Słońca przez specjalistyczny teleskop słoneczny Lunt H-alpha, który umożliwia bezpieczne obserwacje i pokazuje wiele zjawisk zachodzących na Słońcu. Obrazy jakie oferuje ten sprzęt dają niezapomniane wrażenie, a nie ma nic lepszego niż samodzielne i rzeczywiste obserwacje naszej gwiazdy.

Spotkania wieczorne i nocne obejmują pokaz i obserwacje najciekawszych obiektów astronomicznych w zależności od pory roku w jakiej odbywa się spotkanie.

Obserwacje zawsze wymagają wcześniejszej rejestracji (linki w wydarzeniach) ze względu na ograniczoną ilość uczestników. Część spotkań obserwacyjnych jest płatna o czym informacja jest zawsze w opisie wydarzenia. Pierwszeństwo i zniżki w spotkaniach obserwacyjnych zawsze mają moi patroni, dlatego zachęcam do wspierania mojej działalności na platformie patronite.pl.

Zachęcam do wspólnych obserwacji podczas których nie tylko postaram się pokazać aktualne zjawiska na niebie ale i wprowadzę uczestników w samodzielne obserwacje i sposoby ich prowadzenia. Po obserwacjach można otrzymać “Certyfikat obserwacyjny”, który może stać się doskonałą pamiątką pierwszych lub kolejnych obserwacji.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani organizacją takich spotkań obserwacyjnych proszę o kontakt celem ustalenia terminów i warunków ich przeprowadzenia. Proszę pamiętać, że istotnym czynnikiem nie tylko będzie odległość ale i pora roku oraz pogoda i termin, który musi być odpowiedni dla konkretnych obserwacji.

____________

Zachęcam również do spotkań w formie OnLine, niestety nie są to tak wspaniałe przeżycia jak bezpośrednie obserwacje teleskopowe, ale podczas nich poruszane są tematy, z którymi borykają się osoby jakie rozpoczynają swoją przygodę z astronomią czy obserwacjami.

Jeśli jesteś zainteresowany wiadomościami, informacjami o spotkaniach obserwacyjnych czy online.

Zapisz się do newslettera.