Jeśli jesteście Państwo zainteresowani przeprowadzeniem lekcji pokazowej o tematyce astronomicznej lub pogadanki czy pokazu, proszę o kontakt.

Oferuję poprowadzenie pojedynczych zajęć lub pokazów jak i chętnie podejmę się współpracy przy stałych i cyklicznych zajęciach pozalekcyjnych dla grupy uczniów zainteresowanych tematyką astronomii.

Posiadany w moim obserwatorium sprzęt astronomiczny, umożliwia zorganizowanie pokazów w dzień (np. Słońce rzez teleskop słoneczny H-alfa) oraz w nocy.

Zajęcia cykliczne jakich z chęcią się podejmę mogą być prowadzone w formie kół zainteresowań, stałych zajęć, które będą miały na celu zapoznanie dzieci i młodzieży z astronomią, niebem i rozpoznawaniem obiektów na nocnym niebie czy prowadzenia zajęć polegających na uczestnictwie w projektach międzynarodowych, które dedykowane są dla różnych szczebli edukacji.

Na co dzień prowadzę wykłady i obserwacje astronomiczne w Obserwatorium Astronomicznym im. T. Banachiewicza na Lubomirze . Posiadam kwalifikacje nauczycielskie co pozwala mi na dostosowanie przekazywanych wiadomości dla poszczególnych stopni edukacyjnych oraz prowadzę dział popularnonaukowy w mediach KMY.pl.

Zapraszam do współpracy i oferuję profesjonalną obsługę.

Przykładowa tematyka zajęć: Co widać na niebie? Dlaczego warto zainteresować się astronomią? Słońce – nasza dzienna gwiazda, Księżyc- nasz najbliższy kosmiczny sąsiad, Układ Słoneczny, Droga Mleczna – nasz kosmiczny adres,  Inne światy, czyli co to są egzoplanety, Czarne dziury – czy one są dziurawe?

_______________________

Częściowe zaćmienie Słońca – pokazy dla uczniów Gimnazjum nr 3 w Myślenicach

Uniwersytet Dzieci i Młodzieży w Myślenicach

Prelekcje i pokazy obserwacyjne – Obserwatorium Astronomiczne na Lubomirze

Obecnie nie ma zaplanowanych wydarzeń

Astro-Spotkania OnLine

Zachęcam do uczestnictwa w spotkaniach OnLine na tematy poświęcone astronomii. Podczas spotkań rozmawiam z uczestnikami na tematy związane z obserwacjami, doborem sprzętu astronomicznego czy aktualnymi zjawiskami i sposobem ich obserwacji. Spotkania mają charakter zamknięty, ich uczestnicy muszą zarejestrować się na konkretne spotkanie, po czym otrzymują link do spotkania. Pierwszeństwo w rejestracji mają patroni dlatego zachęcam...

Czytaj więcej ...

Spotkania obserwacyjne

Najpiękniejsze i zawsze zapierające dech w piersiach są obserwacje. To kwintesencja astronomii. Organizuję spotkania obserwacyjne na które oczywiście przywiozę sprzęt obserwacyjny. W dzień zachęcam do obserwacji Słońca przez specjalistyczny teleskop słoneczny Lunt H-alpha, który umożliwia bezpieczne obserwacje i pokazuje wiele zjawisk zachodzących na Słońcu. Obrazy jakie oferuje ten sprzęt dają niezapomniane wrażenie, a nie ma...

Czytaj więcej ...