Data

23 - 25 cze 2023
Zakończony

Czas

19:00 - 22:00

On The Moon Again

W lipcu 1969 roku 600 milionów ludzi na wszystkich kontynentach podążyło za pierwszym krokiem człowieka na Księżycu, wraz z rodziną lub przyjaciółmi, przy radiu, czasem telewizorze. Aby uczcić 50. rocznicę, On the Moon Again zgromadził 1350 wydarzeń w 77 krajach w 2019 roku. Od teraz każdego roku chcemy ponownie poczuć ten entuzjazm dla Księżyca w globalnym, uniwersalnym ruchu, przekraczającym wszelkie granice.

On the Moon Again odbędzie się w piątek 23 czerwca, sobotę 24 czerwca i niedzielę 25 czerwca 2023 roku. Dla dużej części ludności Ziemi okres ten jest latem i można się spodziewać, że pogoda będzie dobra. Te trzy daty zostały wybrane, ponieważ faza księżyca jest zbliżona do pierwszej kwadry, co pozwala na wysokiej jakości obserwację przez kilka godzin tuż po zachodzie Słońca. Obserwując podczas tych dwóch wieczorów na całym świecie, obserwatorzy będą odkrywać Księżyc nieprzerwanie przez 72 godziny! 
Będzie to kolejny sposób na uświadomienie sobie, że wszyscy żyjemy na tej samej planecie i pod tym samym niebem, tak jak w 1969 roku.

Etykiety

Obserwacje
Moja Astronomia - Radosław B. Ambroży

Organizator

Moja Astronomia - Radosław B. Ambroży
Email
kontakt@mojaastronomia.pl
Strona internetowa
https://mojaastronomia.pl/
Kod QR

Prowadzący

  • Radosław B. AMBROŻY
    Radosław B. AMBROŻY

    Miłośnik astronomii, twórca pierwszego polskiego forum internetowego miłośników astronomii, członek Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii, pracownik Obserwatorium Astronomicznego im. T. Banachiewicza na Lubmoirze.

    Na co dzień właściciel firmy IT oraz twórca i redaktor naczelny lokalnych mediów KMY.pl.

Czas lokalny

  • Strefa czasowa: America/Chicago
  • Data: 23 - 25 cze 2023
  • Czas: 12:00 - 15:00