Data

21 paź 2023
Zakończony

Czas

17:30 - 20:00
Materiały do obserwacji

Międzynarodowa Noc Obserwacji Księżyca

Międzynarodowa Noc Obserwacji Księżyca to czas, aby spotkać się z innymi entuzjastami Księżyca i ciekawskimi ludźmi na całym świecie. Wszyscy na Ziemi są zaproszeni do nauki i eksploracji Księżyca, wzięcia udziału w obserwacjach nieba i uhonorowania kulturowych i osobistych związków z Księżycem. Zachęcamy wszystkich do szerokiej interpretacji “obserwować”!

Międzynarodowa Noc Obserwacyjna Księżyca występuje corocznie we wrześniu lub październiku, kiedy Księżyc jest około pierwszej kwadry – świetna faza do obserwacji wieczornych. Księżyc w pierwszej kwadrze oferuje doskonałe możliwości oglądania wzdłuż terminatora (linia między nocą a dniem), gdzie cienie podkreślają krajobraz Księżyca z kraterami.

Możesz dołączyć do International Observe the Moon Night z dowolnego miejsca. Weź udział lub zorganizuj wirtualne lub osobiste wydarzenie lub obserwuj Księżyc. Połącz się z innymi entuzjastami Księżyca na całym świecie za pośrednictwem strony na Facebooku, #ObserveTheMoon na preferowanej platformie mediów społecznościowych.

 

Informacje bezpośrednio na Twoją skrzynkę mailową

Etykiety

Obserwacje
Moja Astronomia - Radosław B. Ambroży

Organizator

Moja Astronomia - Radosław B. Ambroży
Email
kontakt@mojaastronomia.pl
Strona internetowa
https://mojaastronomia.pl/
Kod QR

Prowadzący

  • Radosław B. AMBROŻY
    Radosław B. AMBROŻY

    Miłośnik astronomii, twórca pierwszego polskiego forum internetowego miłośników astronomii, członek Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii, pracownik Obserwatorium Astronomicznego im. T. Banachiewicza na Lubmoirze.

    Na co dzień właściciel firmy IT oraz twórca i redaktor naczelny lokalnych mediów KMY.pl.

Czas lokalny

  • Strefa czasowa: America/Los_Angeles
  • Data: 21 paź 2023
  • Czas: 08:30 - 11:00

Więcej informacji