Pierwsza gwiazdka w Wigilię Bożego Narodzenia AD 2022

Jak nakazuje tradycja wraz z pojawieniem się na niebie pierwszej gwiazdy na niebie Polacy zasiądą do wigilijnego stołu. Więc wszyscy z niecierpliwością będziemy szukać pierwszego świecącego punktu na niebie.

W tegoroczną Wigilię świąt Bożego Narodzenia rolę pierwszej gwiazdki sprawować będzie Jowisz. Ze względu na dużą jasność największej planety Układu Słonecznego będzie on pierwszym punktem dostrzegalnym na wieczornym niebie. Planetę możemy dostrzec już wyraźnie po godzinie 15.30 na południowym wschodzie.

Jeśli zaś chcemy aby tradycja została dochowana w pełni i chcemy poczekać na pierwszą gwiazdę, powinniśmy poszukiwać Kapelli (najjaśniejszej gwiazdy konstelacji Woźnicy), która ukaże się nad północno-wschodnim horyzontem tuż przed 16:00.

Czy to Jowisz czy Kapella będzie sygnałem do rozpoczęcia wieczerzy wigilijnej nie ma znaczenia, ważne by ten magiczny czas upłynął wszystkim w zdrowiu i spokoju oraz radości w rodzinnym gronie. A jeśli okaże się, że w ten dzień niebo nie pozwoli na wypatrywanie pierwszej “gwiazdki” to sugerujcie się godzinami podanymi powyżej.

______________________
Spodobał Ci się wpis ? To postaw kawę Postaw mi kawę na buycoffee.to


Zostań Patronem !

_______________________
Informacje bezpośrednio na Twoją skrzynkę mailową