NASA ujawnia oszałamiające nowe obrazy Jowisza

Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) ujawniła w poniedziałek (22.08.2022) dwie niepublikowane fotografie Jowisza i Wszechświata, które zostały uchwycone w doskonałej jakości dzięki teleskopowi Jamesa Webba (JWST). Ilustracje, które zostały wykonane przy użyciu zupełnie innych filtrów kamery bliskiej podczerwieni (NIRCam), wyróżniają się dokładnymi i widocznymi szczegółami niektórych zjawisk zachodzących na największej planecie w naszym Układzie Słonecznym.

Ponieważ delikatna podczerwień jest niewidoczna dla ludzkiego oka, została zmapowana na widzialne widmo. Ogólnie rzecz biorąc, dłuższe fale wydają się bardziej czerwone, podczas gdy fale krótsze wydają się niebieskie. Wyraźny filtr pokazuje zorze polarne wokół bieguna północnego i południowego w żółtych i niedoświadczonych kolorach.

Pierścień Jowisza, jego wirujące wiatry, Wielka Czerwona Plama i płonące zorze polarne na każdym biegunie będą wyraźnie widoczne na jednym ze zdjęć. Podobnie, oprócz odległej galaktyki, dodatkowo zauważono dwa małe księżyce, zwane Amalteą i Adrasteą.

Szczerze mówiąc, naprawdę nie spodziewaliśmy się, że (JWST) będzie tak dobry. To naprawdę niezwykłe, że na jednym zdjęciu możemy zobaczyć szczegóły Jowisza wraz z jego pierścieniami, małymi satelitami, a nawet galaktykami.powiedział Imke de Pater, profesor z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley.

Wielka Czerwona Plama, dobrze znana burza tak masywna, że ​​może pochłonąć Ziemię, będzie na tych wizualizacjach widoczna jako biała, jak różne chmury, ponieważ odbijają dużo światła dziennego.

Ten obraz podsumowuje naukę naszego programu systemu Jowisza, który bada dynamikę i chemię samego Jowisza, jego pierścieni i układu satelitarnego.powiedział Thierry Fouchet , profesor w Obserwatorium Paryskim.

JWST został zaprojektowany tak, aby mieć możliwość obserwowania licznych obiektów domowych w celu ujawnienia tajemnic i technik powstawania Wszechświata. Niedawno NASA przedstawiła jedną z najgłębszych i najwyższej jakości fotografii Wszechświata.

______________________
Spodobał Ci się wpis ? To postaw kawę Postaw mi kawę na buycoffee.to


Zostań Patronem !

_______________________
Informacje bezpośrednio na Twoją skrzynkę mailową