NASA potwierdza kolejną datę startu Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba

NASA opublikowała komunikat w którym potwierdza datę startu rakiety na której na orbitę wyniesiony zostanie Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba.

Zespoły inżynierów zakończyły dodatkowe testy potwierdzające, że Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba jest gotowy do lotu, a przygotowania do startu wznawiają się. Docelowa daty startu Webba na orbitę to środa, 22 grudnia, o godzinie 7:20 czasu wschodniego.

W tym tygodniu przeprowadzono dodatkowe testy, aby upewnić się, że nowe obserwatorium jest w dobrym stanie po incydencie, który miał miejsce, gdy zwolnienie opaski zaciskowej spowodowało wibracje. W środę, 24 listopada, zespoły inżynierów zakończyły te testy, a kierowana przez NASA komisja przeglądu anomalii stwierdziła, że ​​podczas incydentu nie uszkodziły się żadne elementy kosmicznego obserwatorium. Przeprowadzono przegląd „zgody na paliwo”, a NASA wyraziła zgodę na rozpoczęcie zasilania obserwatorium.

Operacje tankowania rozpoczną się w czwartek 25 listopada i potrwają około 10 dni. Webb Space Telescope to międzynarodowe partnerstwo z europejskimi i kanadyjskimi agencjami kosmicznymi. Zbada każdy etap kosmicznej historii – od naszego Układu Słonecznego po najdalsze możliwe do zaobserwowania galaktyki we wczesnym Wszechświecie i wszystko pomiędzy.

Naukowcy liczą, że Webb ujawni nowe i nieoczekiwane odkrycia oraz pomoże ludzkości zrozumieć pochodzenie wszechświata i nasze w nim miejsce.

______________________
Spodobał Ci się wpis ? To postaw kawę


Zostań Patronem !

_______________________
Informacje bezpośrednio na Twoją skrzynkę mailową