Minami-Rokuroshi w Ono City certyfikowany jako pierwsze w Japonii Urban Night Sky Place

Minami-Rokuroshi z Ono City otrzymał certyfikat Urban Night Sky Place od DarkSky International. Ten certyfikat jest czwartym Międzynarodowym Miejscem Ciemnego Nieba w Japonii i pierwszym Miejskim Miejscem Nocnego Nieba (UNSP) w Azji.

Ta certyfikacja i wynikająca z niej współpraca pomogą złagodzić wpływ zanieczyszczenia świetlnego na tym obszarze teraz i w przyszłości.powiedziała Amber Harrison, kierownik programu International Dark Sky Places.

Badania jakości nocnego nieba i współpraca z partnerami poszerzą wiedzę na temat zanieczyszczenia światłem i sposobów jego poprawy. Zwiększy również świadomość na temat znaczenia naturalnego ciemnego nieba dla społeczeństwa, przyczyniając się do lokalnych zmian. Ten wspólny wysiłek jest doskonałym przykładem tego, co certyfikacja UNSP ma na celu.dodała.

Miasto Ono znajduje się w przybliżeniu na 36 stopniach szerokości geograficznej północnej i 137 stopniach długości geograficznej wschodniej, mniej więcej w centrum archipelagu japońskiego. Otoczony górami, które odgałęziają się od góry Hakusan, obszar miejski miasta szczyci się miastem zamkowym i Oshozu, źródłem wybranym jako jedno ze 100 najlepszych źródeł wody przez Ministerstwo Środowiska. Miasto jest bogate w zieleń, historię, kulturę i tradycje przekazane przez przodków.

Minami-Rokuroshi znajduje się we wschodniej części miasta, u podnóża góry Kyogatake, na wysokości około 500 metrów i zajmuje powierzchnię 12,3 km². Stało się jednym z najbardziej znanych miejsc w Japonii do obserwacji gwiazd po tym, jak zostało wybrane jako miejsce z najpiękniejszym gwiaździstym niebem w Japonii w 2005 roku przez The Star Watching Network, zorganizowane przez Ministerstwo Środowiska.

Centrum Ochrony Przyrody Fukui zostało założone w tym miejscu w 1990 roku, wyposażone w największy teleskop zwierciadlany w regionie Hokuriku o średnicy 80 cm i planetarium. Przeprowadzono tu wiele wydarzeń związanych z obserwacją gwiazd i zajęciami z astronomii, przyciągając tłumy zainteresowane gwiazdami. Od 2021 roku prowadzone są również szkolenia Astronomy Guide. Ono City współpracuje z Fukui University of Technology i Panasonic Corporation, wiodącym producentem oświetlenia, w celu rozwiązania problemu zanieczyszczenia światłem w oświetleniu zewnętrznym obiektów publicznych i reklamy zewnętrznej. W roku podatkowym 2021 wprowadzono modyfikacje oświetlenia bezpieczeństwa i latarni ulicznych w obiekcie, a w roku podatkowym 2022 zmodyfikowano oświetlenie zewnętrzne obiektów użyteczności publicznej.

Ponadto miasto nadal promuje i podnosi świadomość na temat środków zanieczyszczenia światłem wśród uczniów szkół podstawowych i mieszkańców. Od 2021 r. organizowane są lekkie wydarzenia we współpracy z obywatelami i przedsiębiorstwami. Dodatkowo uzyskano wsparcie od 25 organizacji i firm dla inicjatywy ubiegania się o uznanie za Międzynarodowe Miejsca Ciemnego Nieba, wraz z uzyskaniem listów wsparcia.

Jestem głęboko dumny, że Minami-Rokuroshi z Ono City zostało uznane za pierwsze Miejskie Miejsce Nocnego Nieba w Azji.powiedział burmistrz miasta Ono Shiho Ishiyama.

Chciałbym wyrazić wdzięczność wszystkim zaangażowanym, którzy przyczynili się do tego osiągnięcia i nie mogę się doczekać, aby podzielić się tą radością z mieszkańcami Ono City. Planujemy wykorzystać to uznanie w rozwoju naszego miasta, a także zapraszamy wielu odwiedzających, aby przyjechali i doświadczyli podziwu dla tego, co nazywamy “najpiękniejszym gwiaździstym niebem w Japonii” w naszym mieście. dodał burmistrz miasta Ono Shiho Ishiyama.
To naprawdę wspaniałe i powód do dumy, że dzięki wysiłkom i pasji burmistrza Ishiyamy i wielu innych, Minami-Rokuroshi w Ono City zostało uznane za pierwsze Miejskie Miejsce Nocnego Nieba w Azji.powiedział Tomoyuki Kakeshita, prezydent Fukui University of Technology.

Jeśli Fukui University of Technology był w stanie choć trochę przyczynić się do pomiarów zanieczyszczenia światłem związanych z tym uznaniem, jest to radość ponad miarę. Mam nadzieję, że to uznanie zostanie utrzymane w przyszłości i że Ono City będzie nadal rozkwitać jako “miasto z najpiękniejszym gwiaździstym niebem w Japonii”. Jestem głęboko przekonany, że nasza uczelnia jest zawsze gotowa pomóc w utrzymaniu tego uznania.

Lider oddziału DarkSky Japan, Nobuaki Ochi, dodał:

Jesteśmy bardzo dumni, że to wielkie osiągnięcie pierwszego Miejskiego Night Sky Place w Azji zostało osiągnięte w naszym kraju. Ciągłe wysiłki miejscowej ludności, przemysłu, uniwersytetu i rządu w celu podniesienia świadomości na temat zanieczyszczenia światłem i poprawy oświetlenia zewnętrznego w celu ochrony środowiska naturalnego i gwiaździstego nieba Minami-Rokuroshi w mieście Ono są imponujące i naprawdę zasługują na zaszczyt tego certyfikatu. Mamy nadzieję, że miejsce, wraz z pozostałymi trzema certyfikowanymi Dark Sky Places, będzie nadal odgrywać wiodącą rolę w walce z zanieczyszczeniem światłem w Japonii.

______________________
Spodobał Ci się wpis ? To postaw kawę Postaw mi kawę na buycoffee.to


Zostań Patronem !

_______________________
Informacje bezpośrednio na Twoją skrzynkę mailową