Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba, NASA zakończyła testy

Po pomyślnym zakończeniu ostatnich testów, Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba jest przygotowywany do wysyłki na miejsce startu. Zespoły inżynierskie zakończyły długotrwały, kompleksowy program testów Webba w zakładach Northrop Grumman. 

Wiele testów i punktów kontrolnych Webba zostało zaprojektowanych w celu zapewnienia, że ​​najbardziej złożone obserwatorium kosmosu na świecie będzie działać w przestrzeni kosmicznej zgodnie z założeniami.

Teraz, po zakończeniu testów obserwacyjnych, rozpoczęły się operacje wysyłkowe. Obejmuje to wszystkie niezbędne kroki, aby przygotować Webba do bezpiecznej podróży przez Kanał Panamski do miejsca startu w Kourou w Gujanie Francuskiej, na północno-wschodnim wybrzeżu Ameryki Południowej. 

Ponieważ nie są już wymagane żadne testy na dużą skalę, technicy z czystych pomieszczeń Webba przenieśli uwagę z demonstrowania, że ​​może przetrwać trudne warunki startu i pracy na orbicie, na upewnienie się, że bezpiecznie dotrze do wyrzutni. Technicy Webb ds. kontroli zanieczyszczeń, inżynierowie transportu i zespoły zadaniowe ds. logistyki są profesjonalnie przygotowani do radzenia sobie z wyjątkowym zadaniem dostarczenia Webba na miejsce startu. Przygotowania do wysyłki zostaną zakończone we wrześniu.

Webb wkrótce będzie w drodze „Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba z NASA osiągnął główny punkt zwrotny na swojej drodze do startu wraz z zakończeniem końcowej integracji i testów z obserwatoriami”, powiedział Gregory L. Robinson, dyrektor programowy Webba w siedzibie NASA w Waszyngtonie.

Mamy niezwykle oddanych pracowników, którzy doprowadzili nas do mety i jesteśmy bardzo podekscytowani, widząc, że Webb jest gotowy do uruchomienia i wkrótce wyruszy w tę naukową podróż.

Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba jest niesamowitym wyczynem ludzkiej pomysłowości, który jeszcze bardziej imponuje przeszkodami, jakie pokonywał personel Webba, aby stworzyć to niesamowite obserwatorium nauki o kosmosie. 

Po uruchomieniu Webb przejdzie intensywny, sześciomiesięczny okres uruchamiania. Chwilę po zakończeniu 26-minutowej jazdy na pokładzie rakiety nośnej Ariane 5 statek kosmiczny oddzieli się od rakiety, a jej panel słoneczny uruchomi się automatycznie. Następnie wszystkie kolejne rozmieszczenia w ciągu najbliższych kilku tygodni będą inicjowane z kontroli naziemnej zlokalizowanej w STScI.

 

______________________
Spodobał Ci się wpis ? To postaw kawę Postaw mi kawę na buycoffee.to


Zostań Patronem !

_______________________
Informacje bezpośrednio na Twoją skrzynkę mailową