Już jutro możesz odebrać sygnał od “obcej cywilizacji”. Naukowcy z SETI symulują kontakt z obcymi

Projekt zatytułowany “A Sign in Space” jest organizowany przez Danielę de Paulis we współpracy z Instytutem SETI, Europejską Agencją Kosmiczną, Green Bank Observatory i Włoskim Narodowym Instytutem Astrofizyki (znanym również jako INAF). Metaforyczna kurtyna podnosi się 24 maja, kiedy orbiter ExoMars Trace Gas Orbiter prześle zakodowaną wiadomość radiową z orbity Marsa na Ziemię o 19:00 UTC.

Szesnaście minut po transmisji sygnał ma zostać odebrany przez trzy radioteleskopy, które wcześniej odgrywały główne role w misji SETI: Allen Telescope Array Instytutu SETI w Kalifornii, Teleskop Roberta C. Byrda Green Bank w Zachodniej Wirginii oraz Radioastronomiczną Stację Astronomiczną INAF Medicina we Włoszech. Instytut SETI będzie gospodarzem transmisji wideo na żywo obejmującej symulowany kontakt z obcymi, począwszy od 18:15 UTC w tym dniu. Transmisja danych zostanie przetworzona przez trzy zespoły radioastronomiczne, a następnie udostępniona publicznie do dekodowania.

Przetworzone dane będą bezpiecznie przechowywane we współpracy z Breakthrough Listen Open Data Archive i Filecoin, zdecentralizowaną siecią przechowywania danych.

Każdy, kto pracuje nad dekodowaniem i interpretacją wiadomości, może omówić proces na serwerze Discord skonfigurowanym dla projektu. Ustalenia i spostrzeżenia można przekazywać zespołowi za pośrednictwem bezpiecznego formularza na stronie internetowej projektu.

A Sign in Space” przedstawia również serię dyskusji opartych na Zoomie w nadchodzących tygodniach, koncentrując się na społecznych implikacjach wykrywania sygnału od cywilizacji pozaziemskiej. Sprawdź harmonogram wydarzeń na stronie internetowej Instytutu SETI, aby się zarejestrować i sprawdzaj aktualizacje.

De Paulis, artystka odpowiedzialna za “A Sign in Space“, jest byłym tancerzem współczesnym i licencjonowanym operatorem radiowym, który obecnie pełni funkcję artysty-rezydenta w Instytucie SETI i Green Bank Observatory. Od 2009 roku włącza technologie i filozofie radiowe do swoich projektów artystycznych i jest stałym gospodarzem Wow! Podcast Signal.

W całej historii ludzkość poszukiwała sensu w potężnych i transformujących zjawiskach. Otrzymanie wiadomości od cywilizacji pozaziemskiej byłoby głęboko transformującym doświadczeniem dla całej ludzkości.  “A Sign in Space” oferuje bezprecedensową okazję do namacalnego przećwiczenia i przygotowania się do tego scenariusza poprzez globalną współpracę, wspierając otwarte poszukiwanie znaczenia we wszystkich kulturach i dyscyplinach.powiedziała de Paulis w komunikacie prasowym.

Było już kilka nieplanowanych prób dotyczących kontaktu z obcymi, wywołanych fałszywymi alarmami napotkanymi podczas badań SETI. Doświadczenia te sugerują, że jakiekolwiek pozorne wykrycie sygnałów od cywilizacji pozaziemskiej nie byłoby długo utrzymywane w tajemnicy.

Bądźcie pewni, że pierwszą rzeczą, jaką ktokolwiek zrobiłby po wykryciu kuszącego sygnału, jest skontaktowanie się z ludźmi z innych obserwatoriów, aby poprosić o pomoc w potwierdzeniu odkrycia. Wiele osób by wiedziało. Tajemnica nie jest ani możliwością, ani polityką.powiedział astronom z Instytutu SETI, Seth Shostak.

A Sign in Space” może rzucić światło na to, co będzie dalej.

Ten eksperyment jest okazją dla świata, aby dowiedzieć się, w jaki sposób społeczność SETI, w całej swojej różnorodności, będzie współpracować w celu odbioru, przetwarzania, analizowania i rozumienia znaczenia potencjalnego sygnału pozaziemskiego. Bardziej niż astronomia, komunikacja z ET będzie wymagała szerokiej wiedzy. Dzięki “A Sign in Space” mamy nadzieję podjąć pierwsze kroki w kierunku zjednoczenia społeczności, aby sprostać temu wyzwaniu.powiedział Wael Farah, naukowiec projektu Allen Telescope Array.

______________________
Spodobał Ci się wpis ? To postaw kawę


Zostań Patronem !

_______________________
Informacje bezpośrednio na Twoją skrzynkę mailową