Hubble powraca do pełnych obserwacji naukowych i publikuje nowe obrazy

Kosmiczny Teleskop Hubble’a NASA wraca do pracy, badając wszechświat bliski i daleki. Instrumenty naukowe powróciły do ​​pełnej sprawności po usunięciu awarii komputera pokładowego, która wstrzymała obserwacje.

Po awarii komputera udało się naukowcom z NASA uruchomić ponownie Kosmiczny Teleskop Hubble’a do pracy. To bardzo dobra wiadomość, gdyż następca nadal w magazynie czeka na wysłanie na orbitę.

Obserwacje naukowe wznowiono w sobotę 17 lipca po południu. Komputer pokładowy Hubble’a, który kontroluje i koordynuje instrumenty naukowe obserwatorium, zatrzymał się nagle 13 czerwca. Kiedy główny komputer nie odebrał sygnału z komputera sterującego, automatycznie przestawił instrumenty naukowe Hubble’a w tryb awaryjny. Oznaczało to, że teleskop nie mógł prowadzić badań naukowych, do czasu gdy specjaliści misji będą analizować sytuację i rozwiązywać problem jaki wystąpił na orbicie.

Jestem zachwycony, widząc, że Hubble znów spogląda na wszechświat, po raz kolejny rejestrując obrazy, które intrygowały i inspirowały nas od dziesięcioleci.powiedział administrator NASA Bill Nelson.

To moment na świętowanie sukcesu zespołu naprawdę oddanego misji. Dzięki ich wysiłkom Hubble będzie kontynuował swój 32. rok odkryć, a my będziemy nadal uczyć się na podstawie transformacyjnej wizji obserwatorium.

I już teleskop przesyła wspaniałe obrazy na Ziemię.

foto NASA

 

______________________
Spodobał Ci się wpis ? To postaw kawę Postaw mi kawę na buycoffee.to


Zostań Patronem !

_______________________
Informacje bezpośrednio na Twoją skrzynkę mailową