Międzynarodowa Noc Obserwacji Księżyca – 2022

YouTube player

Międzynarodowa Noc Obserwacji Księżyca jest corocznym, ogólnoświatowym programem dostępnym dla wszystkich, zachęcającym do obserwowania, docenienia i zrozumienia Księżyca oraz jego związku z eksploracją planetarną oraz badaniami prowadzonymi przez NASA.
Zapraszamy każdego Ziemianina do przyłączenia się do świętowania, zarówno w charakterze gospodarza, jak i uczestnika.
Więcej informacji o Międzynarodowej Nocy Obserwacji Księżyca oraz możliwościach włączenia się w wydarzenie dostępnych jest pod adresem: moon.nasa.gov/observe.

On The Moon Again 2022

W lipcu 1969 roku ponad 600 milionów ludzi na wszystkich kontynentach wraz z rodzinami lub przyjaciółmi podążyło za pierwszym krokiem człowieka na Księżycu przy radiu, czasem telewizji. Aby uczcić 50. rocznicę tego historycznego lądowania pierwszego człowieka na Księżycu, z inicjatywy NASA cykl imprez “On the Moon Again” zgromadził 1350 wydarzeń w 77 krajach w 2019 roku. Od tamtego pierwszego takiego wydarzenia jak wspólne oglądanie Księżyca na całym świecie, każdego roku chcemy ponownie poczuć ten entuzjazm w globalnym, uniwersalnym ruchu, przekraczającym wszelkie granice.

 

 

Dlatego kolejny raz organizowane będą obserwacje Księżyca w dniach 8,9 i 10 lipca na całym świecie. Ja również chcę się przyłączyć do tego wydarzenia.